HISTORIA / BIO

The Pierniks to po trochu reaktywacja pomysłu wspólnego grania z czasów szkoły średniej, kiedy to na początku lat '80 Jacek i Rafał wraz z kolegami założyli zespół rockowy pod nazwą „Replay”. Wtedy wspólne granie nie wytrzymało próby czasu, ale zamiłowanie do muzyki pozostało…

Obecny The Pierniks powstał w październiku 2016 roku w okolicach Piaseczna jako przyjacielska inicjatywa dla dobrej zabawy. Początkowo pomysł angażował wiele osób przeradzając się z czasem w projekt profesjonalny. Po kilku zmianach składu ostatecznie wyłoniła się baza zespołu: Jacek Łapczyński, Rafał Bednarek i Piotr Olkuski. W maju 2018 do zespołu dołączyły wokalistki Irmina Kraszewska i Martyna Zel. W maju 2020 zespół wydał swoją debiutancką płytę "Teraz My", zawierającą 10 autorskich utworów skomponowanych i zaaranżowanych w latach 2017-2019. Dziewięć z nich można zobaczyć w formie teledysków na kanale YouTube. W październiku 2020 Irmina zdecydowała rozstać się z zespołem. Rok później do zespołu dołączyła Katarzyna Polit ponownie odbudowując, a nawet zwiększają wokalną moc zespołu.

Z The Pierniks na stałe współpracują przyjaciele wspomagając zespół artystycznie i organizacyjnie. Oprócz komponowania i grania The Pierniks angażują się w przeróżne wydarzenia lokalne, jak i te o szerszym zasięgu, występując na imprezach charytatywnych, piknikach rodzinnych, imprezach szkolnych i okolicznościowych. Już dwukrotnie (w latach 2021 i 2022) zespół grał w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla fanów w Lille (Francja). The Pierniks to po prostu paczka przyjaciół, dla których muzyka stała się pasją, którą dzielą się i zarażają innych. Bieżące wydarzenia związane z zespołem można śledzić na Facebooku.

WOSP Lille The Pierniks WOSP Lille The Pierniks The Pierniks dla WOŚP

The Pierniks wspierają WOŚP: dyplomy za występy na 29 i 30 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla społeczności Lille we Francji w 2021 i 2022.
Plakat koncertu w Domu kultury w Piasecznie Cykl koncertow "Kontakt"

Jesienią 2020 The Pierniks koncertowali w ramach cyklu "Kontakt". Choć wszystkie bilety na występ na żywo w Domu Kultury w Piasecznie zostały rozdysponowane występ ostatecznie był transmitowany online (Covid!).

Od 2021 utwory The Pierniks są dostępne na wszystkich serwisach strumieniowych, m.in. Spotify, YouTube, iTunes.

Skład zespołu:
Katarzyna Polit - wokal
Martyna Zel - wokal
Jacek Łapczyński - gitara
Piotr Olkuski - bas
Rafał Bednarek - gitara, wokal, syntezator, automat perkusyjny
Irmina Kraszewska - wokal (do października 2020)


POZNAJ NAS
Oto my - członkowie The Pierniks. Kim jesteśmy, co lubimy, co już w życiu osiągnęliśmy i co robimy w zespole.
A każdy z nas, choć jest inny i ma inne "moce", dodaje osobliwego smaku do całości...

Kasia
Kasia
Kasia
Kasia
Kasia
Kasia
Kasia
Artystka musicalowa, wokalna petarda. Muzyk, a przede wszystkim wokalistka. Występowała na Broadwayu z pierwszym składem musicalu Metro, śpiewała w Chinach i na deskach teatrów Dramatycznego i Roma. Współpracowała m.in z Michałem Bajorem. Zaraża swoją pozytywną energią. Dzięki Jej wokalowi Nasze utwory uzyskują bogatsze brzmienie i powodują, że słuchacze chcą śpiewać razem z Nami. Wrażliwość artystyczna i szeroka skala głosu mobilizują zespól do efektywnej muzycznej pracy.
Martyna
Martyna
Martyna
Martyna
Martyna
Martyna
Martyna
Wokalistka. Ukończyła filologię angielską. Od najmłodszych lat kochała śpiewać. Jej rodzina twierdzi, że zaczęła śpiewać zanim nauczyła się mówić. Muzyka jest jej pasją, słucha bardzo wielu gatunków muzycznych od R&B aż po jazz, ze szczególnym uwielbieniem dla twórczości Coldplay, Arctic Monkeys i Amy Winehouse. Interesuje się też kulturą krajów dalekiego wschodu, zwłaszcza Korei Południowej, uwielbia podróżować (w swoim krótkim życiu odwiedziła 14 krajów) i fotografować naturę.
Jacek
Jacek
Jacek
Jacek
Jacek
Jacek
Jacek
Z wykształcenia marketingowiec. Gra w zespole na gitarze solowej. Zafascynowany od zawsze muzyką punk i hard rockową: Ramones, Sex Pistols, Deep Purple, AC/DC, Metallica. Przed The Pierniks grał w zespołach rockowych i eventowych. Nie ma solówki, której nie potrafiłby zagrać, mówią, że urodził się z gitarą :) Swoim doświadczeniem muzycznym dzieli się z resztą zespołu. Kompozytor i instrumentalista utworów zespołu. Skakał wzwyż, a teraz aktywnie i z sukcesami gra w brydża. No i mało kto wygra z niem w ping ponga.
Piotrek
Piotrek
Piotrek
Piotrek
Piotrek
Piotrek
Piotrek
Już jako nastolatek zafascynowany muzyką rockową w nieco cięższym wydaniu – AC/DC, Iron Maiden, Metallica czy TSA i Turbo. Gra w zespole na gitarze basowej. Chwycił za instrument za sprawą Rafała, gdy na jednej z ostrzejszych imprez obiecał mu, że zagra. Był przekonany, że w squasha, a okazało się, że chodziło o grę w zespole... Od tamtej pory ćwiczy na basie gdzie tylko da się. I dba o to, żeby w repertuarze The Pierniks pojawiały się od czasu do czasu jakieś mocniejsze uderzenia. Poza tym ojciec rodziny, miłośnik sportu i Bieszczadów. Zdobywca Korony Gór Polskich.
Rafał
Rafał
Rafał
Rafał
Rafał
Rafał
Rafał
Finansista. Zafascynowany muzyką The Beatles, ABBA i Electric Light Orchestra stara się odtworzyć klimat i przekaz tamtych lat. Gra na gitarze rytmicznej i śpiewa. Autor tekstów i kompozytor utworów zespołu. Do gitary i śpiewania powrócił po wielu latach przerwy. Gawędziarz i wodzirej. Porozumiewa się po polsku, angielsku, rosyjsku, litewsku, niemiecku i kto wie jak jeszcze... Aktywnie uprawia sporty, jak tenis, żeglarstwo i narciarstwo. Znawca i pasjonat historii Polski, Litwy i Europy. Jego energia i optymizm stanowią naturalny napęd zespołu The Pierniks.
 
Z zespołem współpracują także:
Waldek   Radek
Waldek
Z zawodu finansista i zapaleniec foto-wideo. Zdjęcia, klipy, teledyski oraz wizualna strona Zespołu to jego domena.
Radek
Niepoprawny heavy metalowiec. Opiekuje się grafiką i stroną internetową Zespołu. Dyżurny krytyk (sic!) i doradca w dowolnej kwestii.
 
Z zespołem współpracowała:
Irmina
Irmina
Wokalistka zespołu do października 2020. Z wykształcenia psycholog społeczny, śpiewa z zamiłowania a pracuje w sektorze finansowym - kto wie ile jeszcze razy w życiu się przebranżowi. W dzieciństwie dumna laureatka konkursu śpiewu. Przed The Pierniks przez 4 lata śpiewała w kościelnym chórze. Uwielbia różne rodzaje muzyki, od soul i jazz, po pop, rock i muzykę filmową. Jest ogromną fanką Whitney Houston oraz George’a Michaela. Uwielbia sport, w szczególności narty i jazdę konno oraz oczywiście podróże. Zakochana w górach.
 
» Zobacz i posłuchaj jak grają The Pierniks » Poznaj dyskografię The Pierniks » Zobacz galerię zdjęć The Pierniks » Skontaktuj sie z The Pierniks